Happy tree friends - postavy

16. listopadu 2008 v 0:58 | miky

Cuddles

Sladký nažloutlý králíček z rodiny Happy Tree Friends, to je Cuddles. Většinou toho kolem něho v episodách hodně lítá. Rád jezdí na Skateboardu a miluje zmrzlinu. Rád se klouže na vodní skluzavce a dodává kuráž i ostatním. Stejně jako ostatní kamarádi dostane vždycky na frak, ale někdy vyjde bez újmy. Zeptali jsme se ho na pár otázek, na které všetečně odpovídal. Zároveň si přečtěte, v jakých episodách třeba vystupuje.

Giggles

Růžová hlodavčice, v překladu deňka, sladká, roztomilá Giggles. Je nevinná, dětská, naivní, namalovaná a načančaná, prostě jako panenka. Hraje spíše vedlejší role, ale byla vidět v pár dílech i mezi hlavními. Je soucitná, z utrpení ostatních je jí dobreku, ráda se nechá zachraňovat a v moři si moc nerozumí s medůzami. V mnoha dílech umřela a v mnoha dostala pořádně do nosu, to jí ale neodrazuje a stále ji můžeme vidět na plátně, takže držme palce.

Handy

Handy je bezruký opravář, oranžový bobr. Žádná práce pro něj není dost velká. Je vždy připraven pomoci svým kamarádům a je příkladem toho, že se správným postojem můžete zvládnout cokoli. Je to zkrátka kutil jak má být, jenže jaksi se mu jednou něco nepovedlo a přišel o ruce. To jeho práci samozřejmě stěžuje, ale to mu nic nebrání v tom pomáhat ostatním. Vymění žárovky, postaví dřevěný baráček, opraví auto apod. Ne vždy to ale dobře skončí...

Petunia

Petunia, to je modrá skunčice, která ale sladce voní a nemusíte se kolem ní bát projít. Kolem krku nosí voňku, která případný odér zachytí a neutralizuje. Je roztomilá a usměvavá. Ke svým kamarádům je vždycky milá a přívětivá, ne vždy se jí to ale vyplatí. Má ráda hračky a v kočárku vozí co najde cestou. Vystupujte jako barmanka nebo si zahraje balónky na pouti. Je asi největší kamarádka Giggles, užijí si spolu hodně legrace.

Cro-Marmot

Je to vlastně jediná neanimovaná postavička v oblíbeném seriálu, zamrzlý prakamarád. Co se týče jeho charakteristiky, nic moc se o něm neví. Není mu vidět do obličeje, nicméně jsou možné rozpoznat jisté rysy. Má trochu uši medvídka, srdíčkový nos a jeden zub. V ruce drží kyj a u rozkroku je zahalen tygrovanou látkou. Těžko říct, jestli se ze své ledové kostky někdy dostane a procitne. Jistě by měl co vyprávět...

Cub

Roztomilý a malinký méďa, to je Cub. Má ručičky připravené ke každé špatnosti, všude se hrabe, všechno vyzkouší a zadělá si tak na nemalé trable. Nejeden ho musí mít pořád na očích, aby něco neprovedl. Většinou toho taky hodně odnese od Popa. Jinak si rád hraje s čímkoliv, na písku, na zahradě, s míčkem. Prostě děco, na které musíte dávat porád pozor. Uvidíme, jestli a co z něj nakonec vyroste.

Disco Bear

Diskotékový medvěd, to je tenhle chlápek. Dost se stará o svůj zevnějšek a o to, jak vypadá při tanci. Miluje diskotékovou hudbu a kdykoliv se objeví, nesmí chybět diskotékova koule třpytící se nad jeho hlavou. Umí pravda hodně tanečních kreací, ale většinou svým pohybem způsobí mnohým kamarádům spíše potíže než radost. Rád se opaluje na sluníčku, je dost zámožný a vlastní např. i ponorku. Dost se předvádí a ukazuje, co všecho dovede a umí...

Flaky

Červený dikobraz se srstí plnou lupů, to je Flaky. Věčně se bojí a při každém pohybu z něj "sněží", lupy pochopitelně. Jakmile se vyskytne trochu nezvyklá či nebezpečná situace, Flaky je okamžitě daleko odsud. Kamarádi ho i tak berou na docela nebezpečná místa. Jak to ale bývá, vždy neskončí dobře. Je ze všeho hned vyděšený a nejraději uteče. Přesto je to jeden z lesních kamarádů a má v této tlupě své místo. Jaké příhody ho ještě čekají?

Flippy "zabiják"

Emočně nevyrovaný, bývalý voják, dnes stárnoucí medvěd ve výslužbe. Flippy zažil během svého života mnohá utrpení, když byl zajat domorodci v džungli a umístěn do klece. Není se tedy čemu divit, že trpí stavem, který nedokáže sám zvládnout. Jakmile se před ním objeví cokoliv, co připomíná krev, násilí, válku či cokoliv spojeno s násilím, mají kolemjdoucí problém. Nenechá nikoho naživu. Ovládne ho záchvat zuřivosti a i kdybyste se snažili sebevíc, neuniknete mu.

Lifty "dlouhoprsťák"

První z dvojice nerozlučných kleptomaniackých mývalích bratrů, to je Lifty. Ukradne vám vaše srdce a prodá jej vám zpět. Je to zkrátka dlouhoprsťák, který dokáže z každé příležitosti vytěžit něco pro sebe. Samozřejmě ho zajímají jen hodnotné věci a pořádný lup. Má velmi škodolibý smích, ale sám si moc netroufá. Spolu s bráchou Shiftym tvoří identická dvojčata, jež lze rozlišit jen díky Shiftyho klobouku. Uvidíme, co všechno ještě dokážou ukrást.

The Mime

Kdyby pohyby mluvily hlasitěji než slova, nikdy by tento tichý jelen nepřestal povídat. Mime mluví svým tělem lépe, než by to dokázal jiný slovy. Svými přesnými mimickými napodobeninami vám sebere dech. Ale přeci jen se musí najít chvíle, kdy mu jeho mlčení v něčem uškodí. To je ostatně vidět hned v několika epizodách. Každopádně Mime je postavičkou, která je jak vystřižená z klaunského divadla, stále namalovaný, stále připravený cokoliv předvést. Tak se předveď!

The Mole

Tak od tohohle slepého krtka se raději držte dál. K řešení různých situací má své metody, ale nikdy nevíte kam šlápne, neví to asi ani on sám. Umí prodávat zmrzlinu, dokonce se z něj stal na nějaký čas i super tajný agent. No, nikdo neví jestli je opravdu slepý. Protože jak byste pak vysvětlili některé věci, které dokáže dělat? Osobně bych ho třeba nepustil hrát kuželky, ale jeho kamarádi mu dovolí vše. Nejednou na to smrtelně doplatí, ale tak už to u HTF bývá.

Nutty "mlsoun"

Zelený veverčák, který by si kvůli kousku sladkosti nechal i koleno vrtat, to je Nutty. Má jedno vrklavé oko (kdoví kde k němu přišel), má na sobě nalepená lízátka a jiné cukrovinky, věčně něco cucá a když uvidí něco sladkého, nepodaří se vám ho zastavit ani párem pivovarských volů. Mnohokrát svým kamarádům uškodí, když se dostane do nekončící euforie po pozření cukru. Mnohdy si ale také ublíží sám, když něco mlsného chce za každou cenu.

Pop "taťka"

Pop je medvídek, který nám stále potvrzuje, že se mohou vyskytnout nedostatky v rodičovské odpovědnosti. Nejednou se se snaží starat o malého Cuba (není jasné jestli je jeho pravý otec) a mnohdy to dopadne přesně naopak. Nemůže ho mít stále na očích, a tak se díky němu malý Cub mnohdy třeba utopí. Jinak je to ale dobrý taťka, který má rád svůj klid a svou dýmčičku. Je zajímavé, že jako jedna z mála postaviček většinu dílů přežije bez úhony.

Russell "pirát s hákem"

Možná si řeknete, copak je tohle za zvířátko. No, Russell je přeci mořská vydra a má krásný hák místo ruky a slušivou pirátskou čapku. Velice rád rybaří a když už chytne nějakou rybu, tak pořádnou. Samozřejmě miluje mořské poklady a často se pro ně potápí až na samotné dno. Pro získání kořisti udělá cokoliv. Tak si dejte pořádný pozor, když tento pirát vstoupí na vaši palubu. Uvidíme, jaké pirátská dobrodružství nám Russell ve svých příbězích ještě ukáže.

Sniffles "koumák"

Tento modrý velice inteligentní mravenečník se jmenuje Sniffles. Ať tak či onak, velice často strká nos kam nemá a mnohdy na to také šeredně doplatí. Rád si zahrává s mravenci, kteří ho dokáží pěkně potrápit a často nad ním vítězí. Je to koumák, který ve svém futuristicém stromečku provádí pokusy, zkoumá vesmír a jednou se třeba dokázal zmenšit na mikroskopickou velikost, aby zničil virus v těle kamaráda. Co ještě vymyslí?

Splendid "superveverčák"

Copak to na obloze svítí jasně, modré to je, létá rychle, červená páska přes oči a více zraněných než zachráněných? No kdo jiný než náš modrý super-veverčák Splendid. Je vždy připraven vyslyšet volání o pomoc a ve vteřině je tam kde je ho potřeba. Naneštěstí ne vždy končí vše dobře, spíše naopak. Je to ale i tak superhrdina Happy Tree Friends a jako takového ho mají všichni rádi. Možná se někdy dovíme, z jaké planety sem vlastně jako dítě přiletěl, že by z Kryptostromu ?

Toothy "zub"

Máme tu dalšího zástupce bobrů, tentokrát to ale je růžový Toothy. Už jeho jméno napovídá o tom, že jeho hlavním poznávacím znamením jsou dva veliké přední zuby. Umí hezky zpívat vánoční koledy, má rád vajíčka a rád jezdí se svými kamarády na výlety. Není to žádný sólista a dost často ho můžeme vidět jen v přítomnosti jiných postaviček. I když je možná trochu nenápadný, neunikne v žádné epizodě smrti nebo vážnému zranění. Uvidíme, jak ještě umí cenit zuby.

Buddhist Monkey

Speciální host, tak trochu mimo všechny ostatní postavičky Happy Tree Friends, to je budhistická opička se zvláštními schopnostmi. Miluje svůj klid, často medituje, věnuje se přírodě a vzdělávání, zkrátka budhistická opička jak má být. Když ji někdo vyruší, pak se ale nezná, koncentruje celou svou sílu a všechny brutálně zabije. Epizody s touto postavičkou se trochu vymykají klasickému HTF, ale i přesto sem patří, a proto ji nemůžeme opomenout.

Shifty "chechtálek"

Druhý z dvojice nerozlučných kleptomaniackých mývalích bratrů, to je Shifty. Ukradne vám vaše srdce a prodá jej vám zpět. Je to zkrátka škodolibý chechtálek, který dokáže z každé příležitosti vytěžit něco pro sebe. Samozřejmě ho zajímají jen hodnotné věci a pořádný lup. Má velmi škodolibý smích, ale sám si moc netroufá. Spolu s bráchou Liftym tvoří identická dvojčata, jež lze rozlišit jen díky Shiftyho klobouku. Uvidíme, co všechno ještě dokážou ukrást.


Lumpy

Modrý americký sob, to je Lumpy. Nejcharakternější postavička HTF. Není sice moc inteligentní a většinou vyjde ze všeho jako jediný bez zranění, ale má dobré srdce a jednoduché myšlení. Každopádně je to sympaťák a jedna z nejvýraznějších postaviček. Můj nejoblíbenější. Stará se o mladší kamarády, působí jak hrobař, prodavač ve stánku, v obchodě nebo jako řidič. Je to zkrátka sobík pro všechno a v žádné epizodě s ním není nuda.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama